Vánoční trh na berlínském náměstí Breitscheidplatz se dnes znovu otevřel návštěvníkům. Od jedenácti hodin se v blízkém Pamětním kostele císaře Viléma konala krátká bohoslužba, informoval deník Süddeutsche Zeitung. Na vánoční trh v západní části centra německé metropole v pondělí vjel kamion. Útok si vyžádal 12 obětí a 48 zraněných.

Stánky na vánočním trhu nabízejí stejně jako před tragédií kromě tradičního svařeného vína i řadu dalších nápojů, jídel a výrobků. Z pietních důvodů se ale obchodníci vzdali výrazných ozdob, osvětlení a veselé hudby.

Před otevřením trhu policie do jeho okolí umístila velké betonové bloky, které by měly zabránit případnému opakování pondělní tragédie.

Autobusy hromadné dopravy dvou linek svou obvyklou trasou přes náměstí zatím nebudou jezdit, oznámil dnes na twitteru dopravní podnik.

Ostatních zhruba šest desítek trhů se v německé metropoli otevřelo návštěvníkům už ve středu. V úterý byla většina z nich z pietních důvodů zavřená.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner