V německé metropoli má do února vzniknout centrum pro celostátní koordinaci deportací odmítnutých žadatelů o azyl, aby se zrychlilo a zefektivnilo vyhošťování migrantů ze Spolkové republiky Německo. Vyplývá to z předlohy usnesení navržené pro čtvrteční jednání předsedů vlád spolkových zemí, píše server Spiegel Online.

„Federální vláda a spolkové země zřídí v Berlíně do 1. 2. 2017 společné centrum pro podporu návratové politiky,“ stojí v usnesení. Nový úřad má sídlit na ministerstvu vnitra a využívat asistence ministerstva zahraničí.

Vytvoření podobného střediska požadoval v minulosti například Armin Schuster, bezpečnostní expert vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové.

Německo již zamítlo žádosti o azyl přibližně 200.000 běženců, mnozí ale zatím nebyli deportováni. Buď chyběly jejich dokumenty, nebo panovaly nejasnosti ohledně totožnosti dotyčných, a někdy také nespolupracovaly země původu. Vyhošťování se zároveň dosud neprovádělo u nemocných migrantů, to by se ale rovněž mohlo změnit, jak naznačil místopředseda CDU a ministr vnitra v Bádensku-Württembersku Thomas Strobl.

CDU dala na svém dnes končícím sjezdu najevo, že se zasadí o celkové zpřísnění azylové politiky. Jen loni přišlo do Německa takřka 1,1 milionu žadatelů o azyl.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner