Policie v Berlíně zadržela 40letého Tunisana, který je podezřelý ze spojení s Tunisanem Anisem Amrim, jenž před více než týdnem záměrně najel kamionem do lidí na vánočním trhu v německé metropoli. Při masakru zemřelo 12 lidí včetně jedné Češky.

Předběžné zadržení muže potvrdilo státní zastupitelství. To nyní zvažuje, zda na Tunisana vydá zatykač, napsal server Spiegel Online.

Muž žil v Berlíně a úřady prohledaly jeho byt a obchodní prostory v areálu bývalého letiště Tempelhof, které město využívá pro ubytování uprchlíků.

Na stopu Tunisanovi přišli vyšetřovatelé analýzou Amriho komunikace. Jeho mobil před tím nalezli v kamionu, jenž byl použit při útoku na vánoční trh.

V pondělí 19. prosince večer najel na vánoční trh v centru Berlína uneseným kamionem 24letý Tunisan Amri, který měl kriminální minulost a Německo se jej pokoušelo neúspěšně deportovat. Na místě vedle Češky Naďi Čižmárové zahynul také Polák, jehož kamion byl k útoku zneužit a další tři cizinci z Itálie, Izraele a Ukrajiny. O život přišlo také sedm Němců. Dalších téměř 50 osob z různých zemí světa utrpělo zranění.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner