V britské nemocnici zemřela i druhá z dvojice dívek ve věku 11 a 12 let, které v Oldhamu na severozápadě Anglie srazilo na Silvestra auto a které pocházely z České republiky. Informovala o tom dnes britská zpravodajská stanice BBC. Hned na místě neštěstí zemřela dvanáctiletá dívka, zatímco její jedenáctiletá sestřenice byla hospitalizována v kritickém stavu.

Dívky spolu ve večerních hodinách přecházely silnici, když do nich podle britských médií vrazilo rychle jedoucí černé vozidlo Volkswagen Golf. Policie už v souvislosti s nehodou zadržela pět mužů ve věku 18, 23, 38, 48 a 59 let, které podezřívá ze zabití v důsledku nebezpečného řízení. Řidič podle policie od sobotní nehody ujel, vozidlo posléze odstavil a celá osádka z něj utekla.

Rodina dívek se do Británie přistěhovala před několika lety z České republiky. Neštěstí se odehrálo poblíž bydliště obou dívek ve městě Oldham u Manchesteru.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner