Brno 6. května – Stovky studentů se dnes sešly v centru Brna na tradičním průvodu, kterým začal poslední den letošního majálesu. Novinkou byly alegorické vozy se známými hudebními interprety, jako jsou kapely Jelen, Vypsaná fixa nebo zpěvák Tomáš Klus.

Jednotlivé univerzitní, ale i středoškolské týmy se počátkem dubna účastnily majálesové losovačky, tedy ceremoniálu, při němž bylo losem určeno, kterou školu bude jaká kapela reprezentovat. „Úkolem kapely pak není jen zahrát velký koncert na Majáles Open Airu na brněnském výstavišti, ale také podpořit kandidáty na krále a královnu jednotlivých škol a reprezentovat jejich školu v majálesovém průvodu,“ uvedl jeden z organizátorů David Peštál.

Z náměstí Svobody se průvod v doprovodu policistů, strážníků a zaměstnanců brněnského dopravního podniku, kteří organizovali dopravu, vydal centrem města až k výstavišti. Tam poslední den majálesu pokračuje koncerty.

„Majáles se připravuje 11 měsíců, takže organizace je velice náročná a těším se, až se vyspíme,“ řekl jeden z pořadatelů Tomáš Viktořík. Podle něj se do závěrečné přípravy akce zapojilo přibližně 250 lidí.

Na odpolední koncerty českých a slovenských kapel přišlo na brněnské výstaviště podle odhadu pořadatelů kolem 20.000 lidí. Dalších 10.000 zavítalo na související setkání s youtubery. V odpoledním koncertním programu zahrála v Brně například Aneta Langerová, formace Jelen, Wohnout nebo kapela Mandrage.

Majáles je oslava jara, mládí a studentského života. Majálesový festival se v Brně koná od roku 2004. Na přípravách se podílejí studentské spolky z univerzit a vybraných středních škol. Další velká akce jiných pořadatelů, Studentský majáles v areálu Hněvkovského, se uskuteční 12. května.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner