Brusel 18. října (zpravodaj ČTK) – Budova s názvem Europa, ve které se má ve čtvrtek a v pátek konat summit Evropské unie, byla dnes už podruhé za několik posledních dní evakuována. Preventivní vyprázdnění novostavby si podle prohlášení sekretariátu Rady EU vyžádal technický problém související s ventilací kuchyní, který způsobil vznik škodlivých výparů a přiotrávil několik členů personálu budovy.

Na místo byli povoláni belgičtí hasiči a záchranná služba, aby vyšetřili situaci a pomohli těm, kdo byli výpary zasaženi. Podobný incident vedl k nucenému vyprázdnění budovy už v pátek.

Provoz sousedního paláce Justus Lipsius, kam byli lidé evakuováni, ovlivněn nebyl. Podle vyjádření se nyní pracuje na zajištění bezpečnosti lidí v budově Europa a na přesném vyšetření příčin problému.

Incident nezabrání konání summitu EU v budově ve čtvrtek a v pátek, uvedl dnes sekretariát rady.

Nová budova Europa byla do provozu uvedena teprve loni v prosinci. Hostí ministerská jednání a právě také unijní summity. O stavbě moderního paláce, který se pyšní svým „zeleným“ řešením, bylo rozhodnuto v roce 2004.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner