Součástí nedělního masopustního průvodu v bavorské obci Steinkirchen byla také atrapa tanku s nápisem Azylová obrana. Případem se nyní zabývá prokuratura, která prověřuje, zda se nestal trestný čin, napsala agentura DPA.

Atrapa tanku Tiger I, který patřil za druhé světové války do výzbroje německého Wehrmachtu a zbraní SS, byla pomalována několika spornými nápisy. Jeden z nich uváděl, že tank je třetím azylovým balíčkem. Německá vláda v uplynulém týdnu schválila druhý balíček azylových opatření, který mimo jiné rozšiřuje seznam bezpečných zemí o několik severoafrických států.

Vedle cedule s nápisem Azylová obrana byl také výrok kancléřky Angely Merkelové, která o uprchlické krizi prohlásila, že ji Německo zvládne. Atrapa tanku byla označena německým trámovým křížem, který používal na svých vozidlech Wehrmacht.

Pořadatelé průvodu se za zařazení tanku omluvili a označili to za nemístný žert. Vyjádřili také lítost nad tím, že se karneval zařadil k nepřátelství vůči cizincům, ačkoli v průvodu šli i migranti.

Karneval je tradičně posledním uvolněním před půstem předcházejícím Velikonocům. V Německu je masově slaven zejména v Porýní, ale průvody se konají po celé zemi, podobně jako v Rakousku či Švýcarsku.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner