Ze střechy domu v centru Olomouce spadla dnes ráno na chodník část atiky, nikdo nebyl zraněn. Na místě v Legionářské ulici zasahují hasiči s výškovou technikou. Povolán byl statik, řekla dnes ČTK mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Ze střechy domu v centru Olomouce spadla 23. března ráno na chodník část atiky, nikdo nebyl zraněn. Na místě v Legionářské ulici zasahují hasiči s výškovou technikou. Povolán byl statik, řekla dnes ČTK mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. Svědek, který procházel kolem místa pádu atiky, ČTK řekl, že ze střechy dopadlo na chodník několik cihel. Chodník byl poté v místě pádu atiky z bezpečnostních důvodů uzavřen.

„Spadla malá část atiky v místě, jak je dispečink DPMO. Hasiči pomocí výškové techniky sundali ze střechy zbytek cihel, které trčely a hrozily pádem. Přizván byl statik a na místo dorazili i zástupci radnice,“ uvedla Hacsiková, podle které statik zahájil kontrolu střechy budovy.

Svědek, který procházel kolem místa pádu atiky, ČTK řekl, že ze střechy dopadlo na chodník několik cihel. Chodník byl poté v místě pádu atiky z bezpečnostních důvodů uzavřen.

V krajském městě se taková událost nestala poprvé. V říjnu 2011 spadla část zdiva nedaleko obchodního domu Prior v sousedící ulici 8. května, která patří k nejrušnějším třídám města. Pod sutinami zůstala osmasedmdesátiletá žena, zemřela na místě. Zasypala ji část zříceného štítu domu z 19. století. Policie poté kvůli zřícenému štítu obvinila stavebníka z usmrcení z nedbalosti. Žalobce nakonec jeho stíhání zrušil.

O rok později se o pár metrů dál zřítilo na chodník několik tun zdiva z narušené atiky polikliniky Spea. Nikdo nebyl zraněn. Posudky v tomto případě neprokázaly, že by byla zanedbána údržba budovy či spáchán trestný čin. Policie případ odložila. V roce 2016 spadla část štítové zdi rekonstruovaného domu na chodník v centru Olomouce. Také v tomto případě kriminalisté nenašli jednoznačného viníka.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner