V Česku včera opět padaly teplotní rekordy, největší horko bylo s 37,6 stupně ve Strážnici na Hodonínsku. Teploty tak zůstaly tropické, ačkoli proti sobotě, kdy maximum dosáhlo 39,8 stupně, klesly.

V sobotu byly nejvyšší teploty ve středních Čechách, v neděli štafetu převzala jižní Morava. I druhá nejvyšší teplota v republice po Strážnici byla totiž zaznamenána v Jihomoravském kraji, a to 37,2 stupně v Brodě nad Dyjí na Břeclavsku. Jen o něco méně, a to 37 stupňů, bylo v hlavním městě Praze. Ve městech obecně bývá vyšší teplota než na vesnicích a v centru města je vyšší než na jeho okraji. Praha se tak v posledních letech po většinu dnů stává nejteplejším místem v zemi a například včera bylo v metropoli jen o trochu chladněji než v egyptské Káhiře.

Vedra budou podle předpovědi ústavu v České republice i v příštím týdnu. Nejvyšší denní teploty mohou dosáhnout až 37 stupňů. Až o víkendu se zřejmě mírně ochladí, v Čechách bude 24 až 29 stupňů a na Moravě a ve Slezsku 29 až 34 stupňů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner