V číhošťském kostele Nanebevzetí Panny Marie dnes budou uloženy ostatky faráře Josefa Toufara umučeného před 65 lety komunistickým režimem. Státní bezpečnost chtěla kněze donutit k přiznání, že zinscenoval zázračný pohyb kříže na oltáři. Slavnostní mše začne na prostranství před kostelem tři hodiny po poledni. Promluvu bude mít kardinál Dominik Duka.

Mši povede královéhradecký biskup Jan Vokál. V jejím závěru bude kovová schrána s Toufarovými ostatky uložena do hrobu připraveného v podlaze kostelní lodi a překryta kamennou deskou.

Schrána byla do Číhoště dopravena v pátek. Slavnost k Toufarovu návratu v obci začala v sobotu v poledne. Úvodní mše se zúčastnilo přibližně 200 lidí a později přijížděli další.

Schrána bude v kostele vystavena i od dnešních 08:00. Hodinu před polednem začne pořad sestavený z Toufarovýc textů a v premiéře zazní skladba mladého hudebníka a dirigenta Jiřího Trtíka zkomponovaná na text Toufarovy modlitby. Po poledni se lidé mohou zúčastnit půlhodinové meditace s úryvky kázání číhošťského faráře a s projekcí archivních fotografií. Začne ve 13:30.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner