Přinejmenším 17 údajně syrských uprchlíků dnes zahynulo při potopení lodi plující z tureckého pobřeží k řeckému ostrovu Kos. S odvoláním na guvernéra turecké provincie Mugla o tom informovaly světové agentury. Dvacet dalších běženců se turecké pobřežní stráži podařilo zachránit.

Osmimetrová loď se 37 uprchlíky vyrazila dnes brzy ráno z města Gümüşluk na tureckém poloostrově Bodrum. Záhy poté se ale na moři potopila. Turecké úřady už zahájily vyšetřování neštěstí, uvedl guvernér Amir Çiçek.

Už v sobotu zabránily podle turecké agentury Anadolu místní úřady 31 běžencům původem ze Sýrie a Afghánistánu vyrazit na cestu po moři z Bodrumu na Kos. Deset z nich se údajně pokusilo na ostrov doplavat, další dvě desítky se na cestu vydaly lodí. Nejbližší řecké egejské ostrovy leží jen pět až deset kilometrů západně od tureckých břehů.

Turecká pobřežní stráž už zachránila 53.000 migrantů, kteří se snažili dostat do Řecka, 274 osob se ale na cestě za lepším životem v Evropě utopilo, uvedl dnes vicepremiér Numan Kurtulmuş. Neupřesnil však, za jaké časové období.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner