V chrámovém komplexu Karnak v jižním Egyptě dnes chtěli zaútočit sebevražední atentátníci. Policie podle svého prohlášení útoky zmařila. Explodovala jenom jedna nálož; dva z útočníků policisté zabili a jednoho zranili. Ministerstvo vnitra oznámilo, že nebyl zraněn nikdo z turistů. Podle egyptského ministerstva zdravotnictví jsou raněni čtyři Egypťané.

Egyptský soukromý list Jaum7 napsal, že dva teroristé byli zabiti a při výbuchu byl zraněn jeden policista. Arabská redakce Sky News hlásí, že nálož vybuchla ve chvíli, když se k podezřelému automobilu přiblížili policisté. K akci se zatím nepřihlásila žádná skupina.

Karnak leží poblíž Luxoru a je po pyramidách v Gíze nejnavštěvovanějším místem v Egyptě. Ročně tam zavítá několik milionů turistů. Největší tragédie se v Luxoru odehrála v roce 1997, když tam při teroristickém atentátu zahynulo přes 60 lidí, mezi nimiž bylo 58 cizinců.

Egypt má za sebou bouřlivé roky, které následovaly po odstoupení bývalého prezidenta Husního Mubaraka v roce 2011. Svržen byl o dva roky později i jeho nástupce Muhammad Mursí. Místní islámští radikálové pravidelně útočí na policisty a vojáky, ale většinou na Sinajském poloostrově.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner