Berlín 7. července (zpravodaj ČTK) – V Hamburku dnes dopoledne začne dvoudenní summit zemí G20, na němž zástupci předních světových ekonomik budou hledat kompromis v otázkách volného obchodu a klimatu. Hostitelka vrcholné schůzky německá kancléřka Angela Merkelová se opakovaně nechala slyšet, že čeká složitá vyjednávání. Důvodem jsou zejména některé odlišné postoje amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Merkelová účastníky jednání přivítá mezi 10:00 a 10:30 SELČ v přísně střeženém areálu hamburských veletrhů, kde se uskuteční většina rokování. Dnes budou účastníci summitu diskutovat mimo jiné o boji proti terorismu, mezinárodním obchodu nebo udržitelném rozvoji a ochraně klimatu. Večer státníky čeká koncert v nové budově Labské filharmonie.

I dnes se ve druhém největším německém městě očekávají demonstrace proti summitu, na jehož okraji se americký prezident Trump poprvé sejde se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner