U Horažďovic dnes vykolejily dva poslední vagony rychlíku a narazily do vlaku, který stál v protisměru na vedlejší koleji. Se středně těžkými a lehkými zraněními převezli záchranáři do nemocnic 15 lidí, tři zraněné přepravily vrtulníky. Nikdo není v ohrožení života. Další desítky lidí utrpěly lehčí zranění a záchranáři je ošetřili na místě. Ve vlacích bylo zhruba 200 pasažérů, nehodu možná zavinila špatně přehozená výhybka, řekli dnes ČTK mluvčí hasičů, Českých drah, záchranné služby a Drážní inspekce.

Podle mluvčí Českých drah Radky Pistoriusové vykolejily vagony u rychlíku 668 Rožmberk jedoucího z Brna a Českých Budějovic do Plzně. Vagony narazily do přední části rychlíku Vajgar, který jel z Plzně do Brna. Stanice Horažďovice-předměstí je po nehodě mimo provoz, místo vlaků mezi Nepomukem a Strakonicemi jezdí autobusy.

Podle Jana Kučery z Drážní inspekce stál rychlík Vajgar před návěstidlem do stanice a čekal na průjezd rychlíku Rožmberk. Protože se stanice rekonstruuje, rychlík od Plzně měl přijet na stejnou kolej, z níž odjížděl vlak od Brna. Příčinou nehody by mohla být špatně přehozená výhybka. Podle Kučery byla pravděpodobně přehozena přímo pod projíždějícím vlakem, takže jeho poslední a předposlední vůz vykolejil. Škoda zatím nebyla vyčíslena.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner