Při požáru v Praze Hostivaři nastal výbuch, hasiči vyhlásili třetí ze čtyř stupňů požárního poplachu. Podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky jsou v objektu tlakové lahve. Obyvatele v okolí hasiči žádají, aby nevětrali a nechodili se na místo dívat, uvedli dnes odpoledne na twitteru. Hasit pomáhá i vrtulník, který vodu vypouští ze speciálního vaku.

„Nejsme si jisti, co tam hoří. Měly by to být nějaké sklady, snad by to měly být sklady molitanu,“ řekl ČTK Kavka. Uvedl, že požár je velmi rozsáhlý a hasiči se soustředí na to, aby se nerozšířil na vedlejší haly. „Myslím, že tady budeme minimálně tři, čtyři hodiny,“ řekl Kavka.

Hasiči nejprve uvedli, že halu o rozměrech 20 krát 60 metrů požár zasáhl v plném rozsahu. Před 14:30 se konstrukce haly propadla a plocha požářiště se zvětšila na 60 krát 150 metrů.

„Prosíme občany, aby doma nevětrali a nechodili se dívat na místo události. Pomůžete nám tím,“ napsali hasiči na twitteru. Chemici na místě měří množství škodlivin v ovzduší.

Policie kvůli zásahu hasičů uzavřela krátce po 13:00 ulice U Továren, U Pekáren a U Branek.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner