Dva Afghánce podezřelé z přípravy teroristických útoků dnes zadržela policie v jihoitalském Bari. Po třech dalších osobách stále pátrá. S odvoláním na vyšetřovatele o tom informoval list La Repubblica. Cílem atentátů měla být Itálie a Británie. Zadržení mají údajně vazby na teroristické sítě v Belgii a ve Francii.

Afghánci byli podle italské policie členy teroristické buňky napojené na radikální organizace Islámský stát (IS) a Al-Káida a na jejich členy bojující v Iráku i v Afghánistánu. Celkem měla skupina pět členů, jeden by se měl nacházet v okolí Milána, další dva se zřejmě již vrátili do Afghánistánu.

Policie v mobilních telefonech zadržených nalezla fotografie areálu letiště v Bari, nákupních středisek v Itálii i v Británii, římských památek včetně Kolosea či jistého hotelu a restaurace v Londýně.

„Teroristická buňka šířila na internetu násilnou ideologii svaté války a informace o bojové technice včetně operativních návodů a návodů na výrobu výbušnin,“ uvedla policie.

Na konci dubna policie zatkla na severu Itálie čtyři lidi, kteří se údajně plánovali připojit k bojovníkům IS. Byl mezi nimi i Maročan, kterého prý islamisté pověřili spáchání teroristického útoku v Itálii, nejspíše v Římě. Obětí se měli stát poutníci směřující do města v rámci Svatého roku vyhlášeného papežem Františkem.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner