Italská policie zadržela několik podezřelých, kteří údajně plánovali útoky proti některým cílům v Itálii. Oznámil to dnes ministr vnitra Angelino Alfano. Milánská policie již dříve informovala, že na severu Itálie podnikla „rozsáhlou protiteroristickou operaci“ s cílem zabránit dvěma lidem opustit zemi a připojit se k islamistům v Sýrii a Iráku.

Zadržení měli „velmi odporné záměry vůči naší zemi“ a nejspíš zvažovali útoky, uvedl Alfano v rozhovoru s televizní stanicí Canale 5. Milánská policie ještě dnes chystá tiskovou konferenci, na které by měla sdělit detaily o zadržených.

Podle italské agentury ANSA bylo zadrženo celkem šest lidí. Byl mezi nimi i pár islamistických extremistů, kteří chtěli se svými dětmi (dva a čtyři roky) odjet do oblasti Blízkého východu a připojit se k radikálům. Pár pocházel ze severoitalské provincie Lecco. Dalším zadrženým je třiadvacetiletý marocký občan z provincie Varese rovněž na severu země.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner