Italské úřady zahájily další vyšetřování bývalého premiéra Silvia Berlusconiho kvůli podezření z uplácení svědků. Případ souvisí s aférou kolem Maročanky Karimy Maghúové, zvané Ruby. Italský expremiér podle policie platil desítkám žen, aby u soudu v kauze zvané Rubygate falešně svědčily, informovala dnes italská média.

Podle milánského státního zastupitelství několik žen, které se v minulosti účastnily bujarých večírků v luxusní rezidenci bývalého premiéra, před soudem lhaly, neboť od pravicového politika a mediálního magnáta dostávaly měsíční „gáži“. Přinejmenším čtyřem ženám platil Berlusconi podle prokuratury ještě před několika měsíci.

Sám italský expremiér v dubnu 2012 uvedl, že „financoval“ 42 mladých žen, jejichž jména se v souvislosti s Rubygate objevila. Podle vyšetřovatelů ženy od italského expremiéra obdržely v letech 2011 až 2015 v hotovosti i ve formě dárků zhruba deset milionů eur (270 milionů Kč). Samotná Ruby z toho údajně dostala sedm milionů eur (189 milionů Kč).

Osmdesátiletý Berlusconi měl podle dřívějších obvinění během večírků ve vile v severoitalském Arcore, kterým se přezdívalo bunga-bunga párty, mimo jiné pohlavní styk s dívkou Ruby, která však v té době ještě nebyla plnoletá. Později údajně tehdejší premiér Maročanku dostal z vazby díky svým kontaktům. Soud ho ale loni z těchto obvinění očistil. Podle nejvyššího soudu Berlusconi nevěděl, že prostitutka Ruby je nezletilá.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner