Policie na severu Itálie v neděli zatkla bratra zastřeleného Tunisana, jenž před osmi dny ubodal ženy v jihofrancouzském Marseille. Anis Hanaší je podezřelý ze spoluúčasti na útoku a členství v teroristické skupině.

Pětadvacetiletý muž byl zadržen večer ve městě Ferrara na základě mezinárodního zatykače vydaného Francií, citovaly z policejného prohlášení agentury AFP a APA.

Devětadvacetiletý Ahmad Hanaší ubodal na nádraží v Marseille dvě dívky a údajně při tom křičel „Alláhu akbar“ (Bůh je veliký). Vojáci jej pak na místě zastřelili. Policejní zdroje uvedly, že útok byl zřejmě teroristickým činem.

K zabití žen se přihlásila globální džihádistická organizace Islámský stát (IS). Francouzské úřady ale nenašly jasnou vazbu mezi ní a pachatelem. O jeho spojení s jakoukoliv extremistickou skupinou neví ani tuniská vláda.

Ahmad Hanaší měl kriminální minulost a podle policie užíval sedm různých totožností. Žil původně v Itálii, ale v roce 2014 odešel po rozvodu do Francie, kde se zřejmě radikalizoval.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner