Izraelský soud poslal na doživotí do vězení Izraelce za vraždu Palestince, který byl zaživa upálen. Jde o výjimečný případ doživotního vězení pro Izraelce.

Jednatřicetiletý Josef Chaim ben David byl hlavním obžalovaným v případu vraždy šestnáctiletého Muhammada abú Chudajra, který byl zabit v červenci 2014 ve východním Jeruzalémě. Tento zločin vyvolal vlnu násilností, jež vedly k válce v pásmu Gazy.

Ben David byl usvědčen z vraždy, únosu s cílem spáchat vraždu a z bití. Loni v listopadu byli jeho dva spoluviníci usvědčeni z vraždy, ale rozsudek nad bin Davidem byl odložen kvůli psychiatrickému posudku. Mělo se prokázat, zda byl v době činu příčetný.

Ben David se dnes v soudní síni omluvil. „Omlouvám se za to, co se stalo. Pracoval jsem v (dobrovolnické organizaci) ZAKA a pomáhal jsem Židům i Arabům. Vždy jsem považoval lidskost a respekt k mrtvým za posvátné. Prosím rodinu za odpuštění za to, co se stalo,“ řekl. Podle izraelského tisku mu soud vyměřil doživotí a k tomu navíc dvacetiletý trest.

Abú Chudajr byl unesen z arabské čtvrti Jeruzaléma. Izraelci ho převezli do lesa, kde ho zbili a zaživa zapálili. Izrael ho označil za oběť teroristického činu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner