Neznámí ozbrojenci dnes v Jemenu unesli pracovnici Červeného kříže původem z Tuniska. S odvoláním na zástupce této mezinárodní humanitární organizace o tom informovala agentura Reuters.

Pracovnici Červeného kříže přepadli a unesli ozbrojenci dnes ráno při odchodu z domu do práce v hlavním městě Jemenu Saná. Jemence, který ženu doprovázel, ozbrojenci krátce zadržovali, po několika hodinách ho ale propustili.

„V tomto okamžiku netušíme, kdo za únosem stojí, jaké jsou jejich motivy, ale snažíme se s únosci spojit, aby naši kolegyni propustili,“ uvedla mluvčí Červeného kříže.

Na počátku září zastřelili neznámí ozbrojenci v severojemenské provincii Amrad dva jemenské zaměstnance Červeného kříže, když se vraceli z místa, kde pracovali na jednom z humanitárních projektů.

V Jemenu zuří občanská válka, která si už vyžádala nejméně 5400 obětí. Šíitské povstalecké oddíly před více než rokem obsadily metropoli Saná a postupovaly pak dál na jih a západ státu. Ve prospěch prezidenta Abdar Rabbúa Mansúra Hádího do konfliktu zasáhla mezinárodní koalice pod vedením Saúdské Arábie. Koalici se podařilo v létě osvobodit přístav Aden, který byl do té doby pod kontrolou šíitských povstalců.

Nejchudší země Arabského poloostrova se kvůli válce ocitla na prahu humanitární katastrofy. Určitý druh pomoci potřebuje až 80 procent ze zhruba 25 milionů občanů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner