Toronto 8. září (ČTK) – Nejlidnatější kanadská provincie Ontario se chystá prodávat marihuanu určenou k rekreačním účelům ve 150 obchodech a na internetových stránkách, které bude sama provozovat. Informovala o tom dnes agentura AP. Kanadská federální vláda se rozhodla legalizovat marihuanu k rekreačním účelům s platností od července příštího roku. Každá kanadská provincie či teritorium si určí vlastní pravidla.

Ontarijská vláda se rozhodla prodávat marihuanu od poloviny příštího roku v obchodech a na webech, které bude sama za tím účelem provozovat. Možnost prodávat tuto lehkou drogu v již existujících obchodech, které jsou určeny k prodeji alkoholu, odmítla.

Obchody s marihuanou chce Ontario otevírat především v oblastech, kde v současnosti existují nelegální výdejny této drogy. Ty začaly vznikat po oznámení kanadské vlády o plánované legalizaci. Cena by měla být natolik nízká, aby odradila zájemce od nelegální koupě drogy.

Podle dnešního oznámení Yasira Naqviho, generálního prokurátora nejlidnatější kanadské provincie, ve které leží mimo jiné Toronto či hlavní město Ottawa, se bude smět v Ontariu marihuana k rekreačním účelům prodávat jen lidem starším 19 let.

Legalizace marihuany v polovině příštího roku udělá z Kanady po Uruguayi teprve druhou zemi, kde se tato droga legalizovala na celostátní úrovni, uvedla agentura AP. Nákup, držení a užívání marihuany k lékařským účelům je v Kanadě legální už nyní.

V Ontariu žije 13,5 milionu z celkových 35 milionů obyvatel Kanady.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner