Brno 20. května (ČTK) – Brněnský městský soud v sobotu poslal v kauze úniku informací z policejních databází a trestních řízení do vazby sedm lidí. Vyhověl tak všem sedmi návrhům na vazbu, které podali žalobci. ČTK to řekl státní zástupce Petr Šereda.

„U všech obviněných byl navrhován takzvaný koluzní důvod vazby, to znamená nebezpečí, že by mohli mařit objasnění trestní věci, ovlivňovat svědky, případně spoluobviněné,“ uvedl Šereda.

Podle České televize mezi nimi jsou například advokátní koncipient Václav Kvíčala či bývalí policisté Jakub Sloup a Jakub Patloka.

Šereda doplnil, že dnes byl zadržen ještě poslední obviněný z 18, který v předchozích dnech nepobýval v České republice. Nyní se budou konat výslechy.

Vyšetřování, které vede Vrchní státní zastupitelství v Olomouci ve spolupráci s Národní protidrogovou centrálou, se týká elitních policistů a podnikatelů. Mezi stíhanými je podle dostupných informací například bývalý policista Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Michal Ratajský, někdejší důstojník Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Miroslav Palán nebo podnikatel David Rusňák.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner