Desetitisíce, možná až statisíce Jihokorejců jsou dnes očekávány na demonstracích, jejichž cílem je přimět prezidentku Pak Kun-hje k rezignaci. Informuje o tom agentura AP, podle níž by mohlo jít o jedny z nejrozsáhlejších protestů v zemi od její demokratizace před 30 lety.

Jihokorejská policie předpokládá, že se do protestních akcí poblíž radnice a palácové brány v metropoli Soulu zapojí zhruba 170.000 lidí. Organizátoři demonstrací se domnívají, že by mohl přijít až milion účastníků.

Prezidentka Pak Kun-hje čelí finančnímu skandálu, kvůli němuž úřady zadržely její dlouholetou přítelkyni Čche Son-sil a dva někdejší poradce. Ti jsou podezřelí, že s využitím svých vazeb na prezidentku nutili jihokorejské konglomerace, aby darovaly finanční prostředky neziskovým nadacím, které spravovali.

Čche Son-sil je navíc dcerou náboženského představitele Čche Te-mina, který se prohlásil za hlavu sekty zvané Víra věčného života. Nařčení ze spojení s touto náboženskou skupinou Pak odmítá.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner