Společné jednání se slovenskou vládou i samostatné zasedání dnes čeká český kabinet na zámku Lednice na Břeclavsku. Se svými slovenskými protějšky budou ministři jednat popáté a navážou na loňské setkání v Bratislavě. V 15:00 pak zasedne česká vláda nad standardní agendou, zabývat se bude například zabezpečením letecké záchranné služby po roce 2020 nebo navýšením financí pro profesionální divadla, orchestry a pěvecké sbory.

Čeští a slovenští ministři budou kromě chystaných oslav 100. výročí vzniku Československa řešit také například spolupráci v oblasti energetické infrastruktury, situaci na Ukrajině, migraci a aktuální evropskou agendu včetně odchodu Velké Británie z EU, ale i rozšiřování Evropské unie. Vedle plenárního jednání budou mít jednotliví ministři prostor i pro vlastní schůzky. Sejdou se i premiéři Bohuslav Sobotka (ČSSD) a Robert Fico.

Vedle letecké záchranné služby budou pak čeští ministři probírat například informaci ministra vnitra k výskytu afrického moru prasat ve Zlínském kraji nebo návrh na přidání peněz na dokončení sanací, rekultivací a revitalizace území v Ústeckém a Karlovarském kraji. Garance by měla stoupnout z 15 na 18 miliard korun.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner