V Libyi byli uneseni dva občané Itálie. Oznámilo to italské ministerstvo zahraničí, které se o únosu dozvědělo dnes ráno. Úřad zveřejnil minimum detailů k případu, oznámil pouze, že spolupracuje s dalšími státními institucemi. Podle zdrojů z Libye byla dvojice unesena za úsvitu v jiholibyjském Ghátu a kromě ní padl do zajetí také občan Kanady. Zdrojem této informace je starosta Ghátu. Město spadá pod kontrolu vlády národní jednoty, která sídlí v Tripolisu.

Webová stránka Tuniscope oznámila, že všichni tři rukojmí pracovali pro společnost, která zajišťovala údržbu letiště v Ghátu.

Francouzský ministr zahraničí Jean-Marc Ayrault dnes řekl, že situace v Libyi se zhoršuje a že ofenzíva generála Chalífy Haftara zemi orientuje špatným směrem.

Haftar je oponentem vlády v Tripolisu a odmítá své jednotky zařadit do armády, která stojí na straně mezinárodně uznávané vlády. Jeho lidé mimo jiné bojují o ropné terminály, ze kterých chce libyjská ropná společnost National Oil Corporation (NOC) začít exportovat ropu. Ayrault prohlásil, že kontrola ropných zařízení přísluší jedině centrální vládě a že boj o ně v zájmu získání politických výhod Libyi nikam nedovede.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner