Londýn 27. srpna (ČTK) – Londýnská policie dnes dopoledne zadržela druhého muže v souvislosti s pátečním útokem na tři policisty u Buckinghamského paláce. Informovala o tom zpravodajská stanice BBC. Podle policie jde o třicetiletého muže ze západní části Londýna. Zatčen byl kvůli podezření z účasti na organizování či přípravě teroristického činu nebo z podněcování k teroristické činnosti.

U Buckinghamského paláce, který je sídlem britské královny, v pátek večer 26letý muž napadl šavlí tříčlennou policejní hlídku a současně křičel Alláhu akbar (Bůh je veliký). Byl rychle zneškodněn pomocí pepřového spreje. Všichni tři policisté při incidentu utrpěli lehká zranění.

Šéf protiteroristického útvaru Scotland Yardu Dean Haydon v sobotu sdělil, že událost vyšetřuje jeho jednotka. Výslovně ale neřekl, že šlo o teroristický čin. Útočník byl podle něj bezprostředně zatčen v souvislosti s ublížením na zdraví.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner