Manchester 9. září (ČTK) – Po teroristickém útoku z letošního května se dnes znovu otevře multifunkční hala v severoanglickém Manchesteru. Na úvodním benefičním koncertu vystoupí mimo jiné někdejší frontman skupiny Oasis Noel Gallagher, skupiny The Courteeners, Blossoms a britský zpěvák Rick Astley.

Lístky na koncert s názvem „My jsme Manchester“, které byly k dostání za 25 nebo 30 liber (716 a 860 korun), jsou beznadějně vyprodané. Na internetu se sice objevily nabídky překupníků, organizátoři ale varovali, že budou u vstupů kontrolovat shodu jména na vstupenkách s totožností návštěvníků. Koncert budou doprovázet i další bezpečnostní opatření.

„Květnové události nebudou nikdy zapomenuty, ale nezabrání nám – ani manchesterských hudebním fanouškům – scházet se a užívat si živé hudby,“ řekl generální ředitel arény James Allen.

Výtěžek benefice poputuje na účet Nadace manchesterského památníku, kterou spravuje starosta severoanglického města a jejímž cílem je vybrat prostředky na vytvoření trvalého památníku obětem teroristického útoku.

Salman Abedi, který se narodil libyjským rodičům v Manchesteru, při sebevražedném útoku po koncertu americké zpěvačky Ariany Grandeové 22. května zabil 22 lidí a přes dvě stovky dalších zranil.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner