Manila 2. června (ČTK) – Nejméně 34 lidí zemřelo při nočním útoku v kasinu ve filipínské metropoli Manile. Informovala o tom dnes místní média s odvoláním na úřady. Útočník podle policie zřejmě spáchal sebevraždu. Většina z obětí se patrně udusila kouřem z požáru způsobeného pachatelem.

Indicent, který byl nejprve označován jako možný teroristický útok, podle úřadů s terorismem nesouvisel. K činu se sice přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS), podle šéfa filipínské policie Ronalda dela Rosy tak ale učinila v rámci snahy o sebepropagaci. Motivem mohla podle něho být snaha přijít v kasinu k penězům.

„Sám se upálil v hotelovém pokoji číslo 510,“ řekl policejní šéf k osudu patrně neúspěšného lupiče na tiskové konferenci. „Lehl si na postel, přikryl se tlustou dekou a zjevně se polil benzínem,“ dodal dela Rosa.

Střelec vtrhl v noci na dnešek do komplexu sestávajícího z hotelu a zábabního a nákupního centra a v tamním kasinu začal střílet do vzduchu a polévat benzínem a zapalovat hrací stoly. Z budovy začal stoupat hustý dým, který byl podle lékařů zřejmě příčinou smrti většiny z obětí. Útočník přímo do lidí nestřílel, uvedla policie.

České ministerstvo zahraničí ČTK ve čtvrtek večer SELČ řeklo, že nepředpokládá, že by v areálu byli Češi.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner