Dva kandidáti do místního zákonodárného sboru byli zavražděni v mexickém státě Guerrero. Zatímco v neděli zemřel politik vládnoucí Revoluční institucionální strany (PRI), o několik dní dříve byla nalezena mrtva zástupkyně opoziční Demokratické revoluční strany (PRD), informovala agentura AP. Mexiko čekají volby do místních parlamentů začátkem července souběžně s výběrem nového prezidenta.

Podle mexických médií je patrné, že do předvolebního boje promlouvají místní zločinecké gangy. Politik PRI Dulce Rebaja Pedro byl zavražděn ve městě Chilapa. To patří kvůli konkurenčnímu boji dvou drogových kartelů k vůbec nejnásilnějším lokalitám v zemi. Spolu s poslaneckým kandidátem bylo v autě na dálnici na okraji města nalezeno tělo mrtvého policisty. Ve studni u Pedrova domu poté policisté nalezli tělo politikovy tety.

O několik dní dříve v témže městě zemřela levicová politička Antonia Jaimesová Moctezumaová. V místní restauraci ji zastřelil neznámý muž.

Množící se násilnosti podle médií mohou ohrozit přípravu i průběh místních voleb.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner