Maputo 7. října (ČTK) – Nejméně 14 ozbrojenců a dva policisté přišli o život při sérii útoků na policejní hlídky na severu Mosambiku. Oznámila to dnes agentura AFP s odvoláním na místní policii, která se domnívá, že útoky mají na svědomí muslimští radikálové.

„Napočítali jsme 14 mrtvých a několik zraněných mezi bandity,“ řekl AFP policejní mluvčí a dodal, že o život přišli i dva policisté.

Útoky, které byly zjevně koordinované, se odehrály ve čtvrtek a v pátek v doposud poklidném městečku Mocímboa de Praia, které leží na břehu Indického oceánu v oblasti bohaté na zemní plyn. Podle místních médií šlo o tři přepadení policejních stanovišť.

Policie rovněž sdělila, že zadržela deset účastníků útoku, kterým sebrala čtyři střelné zbraně a množství munice.

Policejní mluvčí Inacio Dina uvedl, že tyto útoky mohou být spojené s „islamistickou radikální sektou“. „Způsob, jakým operuje, nás vede k přesvědčení, že za touto skupinou existuje nějaká struktura“ útočníků, řekl podle AFP.

„Cíl těchto útoků zatím není znám, ale policie v minulosti zatkla představitele muslimských extremistů,“ sdělil rovněž Dina. Dodal, že „prozatím nic nenasvědčuje tomu, že by útočníci byli spojení se zahraničními silami“.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner