K více než pětiletým trestům vězení odsoudil dnes dvě mladé ženy soud v Moskvě za to, že posílaly peníze radikální organizaci Islámský stát (IS). Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na mluvčí soudu Irinu Žirnovovou.

Sajdu Chalikovovou, které je 24 let, a Jelenu Arčakanovou, jejíž věk nebyl upřesněn, odsoudil vojenský tribunál moskevské oblasti, sdělila mluvčí. První odsouzená má ve vězení strávit pět let a šest měsíců a druhá pět let a tři měsíce.

Obě byly uznány vinnými z toho, že „posílaly peníze teroristům“ z Islámského státu. Tyto peníze získávaly tím, že prodávaly věci, které samy vyrobily doma. Ženy se prý přiznaly.

Chalikovová, která pochází z neklidného, převážně muslimského Dagestánu na jihu Ruska, byla podle opozičního hnutí Otevřené Rusko obviněna, že IS poslala 43.000 rublů (14.600 Kč). Její obhájce Sabir Agajev tvrdí, že jeho mandantka poslala peníze své přítelkyni, aniž věděla o tom, že tato přítelkyně je předá příslušníkům IS.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner