Registračním střediskem pro uprchlíky v Ellwangenu na jihozápadě Německa opět zmítá neklid. Stovky policistů tam dnes zasahovaly poté, co migranti úřadům v noci na pondělí násilím zabránili vyhoštění muže z afrického Toga. Při dnešním zásahu bylo několik lidí zraněno a podle dnešních informací agentury DPA bylo několik mužů vzato do vazby a později byl nejméně jeden muž přepraven vězeňským transportérem na jiné místo.

Policie nesdělila, zda byl transportovaným mužem onen 23letý Tožan, kterého se v pondělí nepodařilo vyhostit. Při policejním zásahu utrpělo několik lidí zranění. Podle informací DPA vyskočilo několik uprchlíků z oken uprchlického zařízení. Lehce zraněni byli také tři policisté, ale byli schopni pokračovat ve službě. Mnoho práce měli také příslušníci zdravotní služby, řekl na místě novinářům zástupce policie. Mluvčí potvrdil, že cílem je deportace Afričana.

Stovky policistů svezly do někdejšího armádního areálu brzy ráno policejní autobusy. Okolní ulice byly uzavřeny. Na místě byli i muži v ochranných oděvech.

Dnešní zásah je dozvukem pondělního incidentu, při němž žadatelé o azyl zabránili vykázání muže z Toga, jímž je podle médií jistý Yussif O. Policie musela svou akci v noci na pondělí přerušit, protože situace podle ní byla pro posádky policejních hlídkových vozů příliš nebezpečná.

Přibližně 150 až 200 uprchlíků údajně policejní vozy obklíčilo a dotíralo na policisty. Poté pohrozili útokem na policisty a vynutili si tak získání klíčů od pout muže určeného k deportaci. Tožan se poté schovával.

Muž, který tvrdil, že je hledaným Afričanem, však poskytl vyjádření deníku Bild. „Policie se mě pokusila vyhostit už v únoru. Německo přece říká nám uprchlíkům ‚Welcome‘ (Vítejte). Tolerují každého člověka,“ divil se muž, který měl být podle vlastního vyjádření vyhoštěn do Itálie.

Středisko v Ellwangenu bylo dějištěm sporů a bitek mezi jeho obyvateli už v minulosti. V lednu tam utrpělo zranění několik lidí. V současnosti tam přebývá zhruba 500 žadatelů o azyl převáženě z afrických zemí včetně Nigérie, Guineje a Kamerunu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner