Německá prokuratura obžalovala 91letou ženu ze spolupachatelství na vraždách 260.000 lidí v bývalém nacistickém koncentračním táboře Osvětim. Obžaloba se podle médií zakládá na skutečnosti, že byla členkou jednotek SS, které v Osvětimi sloužily.

Představitel šlesvicko-holštýnské zemské prokuratury Heinz Döllel dnes sdělil, že žena, jejíž jméno s ohledem na německé předpisy na ochranu osobnosti nebylo zveřejněno, od dubna do července 1944 sloužila jako radistka velitele tábora.

Dotyčnou Němku podle prokuratury lze obvinit ze spolupachatelství, protože pomáhala zajistit fungování vyhlazovacího tábora. Na základě podobné argumentace obžaloby byl letos v červenci odsouzen ke čtyřem letům vězení nyní 94letý bývalý dozorce v Osvětimi Oskar Gröning.

Podle Döllela nic nenasvědčuje tomu, že by obžalovaná nebyla schopna absolvovat proces. Soud o tom ale zřejmě rozhodne až příští rok.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner