V různých částech Německa se dnes uskutečnily razie kvůli sňatkům naoko, které přistěhovalcům z jiných kontinentů usnadňují získání povolení k trvalému pobytu. Německá policie odhalila organizovanou skupinu, která se této podvodné činnosti věnuje, a zatkla několik osob. Informovala o tom agentura DPA.

Jenom v Berlíně bylo dnes ráno prohledáno 41 bytů a dalších prostor. Nasazeno bylo 400 policistů. Povolení k pobytu v EU si údajně předstíranými sňatky s Portugalkami zajišťovali muži z Nigérie. Německá policie hovoří dosud o nejméně 70 známých případech, jejich počet se ale ještě může zvýšit.

Razie se uskutečnily například i v Postupimi, Frankfurtu nad Mohanem a Zhořelci.

V Berlíně policie zatkla čtyři ženy ve věku od 46 do 64 let a jednoho 50letého muže. Údajně jde o hlavy převaděčského gangu, který měl kontakty v Portugalsku, kde získával ženy pro inscenování předstíraných sňatků. Kromě toho skupina padělala mnoho listin.

Nigerijci platili gangu za sňatky naoko až 13.000 eur (téměř 340.000 Kč). Část peněz dostaly Portugalky, které vždy na několik dní přiletěly do Berlína. Vybaveny falešnými doklady z Nigérie se pak dvojice vydaly na cizinecký úřad s žádostí o povolení k pobytu v EU. Portugalky se pak opět vrátily domů.

Berlínské státní zastupitelství činnost skupiny vyšetřovalo od loňského listopadu. Spolková policie, berlínská policie a Europol zajistily podle DPA mnoho důkazů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner