Německá justice zahájila vyšetřování vedené proti 96letému muži z Hesenska, který je podezřelý z možné účasti na velkém masakru Židů za druhé světové války na Ukrajině. Podle agentury DPA to dnes oznámil mluvčí prokuratury v Kasselu.

Dotyčný muž se podle sdělení mluvčího mohl jako příslušník praporu nacistických jednotek SS zapojit koncem roku 1941 do masového vraždění v rokli Babí Jar. Během dvou dnů tam bylo postříleno 33.000 mužů, žen a dětí, téměř celé zbývající židovské obyvatelstvo Kyjeva.

Vyšetřovatele na tohoto člověka upozornil dopis od Centra Simona Wiesenthala v Jeruzalémě. Podle kasselské prokuratury obsahoval obvinění muže, že byl příslušníkem zásahové skupiny, která byla odpovědná mimo jiné i za uvedený masakr.

Prokuratura v Kasselu nyní prověřuje, zda obviněný za druhé světové války byl skutečně příslušníkem praporu SS a zda se vraždění v rokli Babí Jar zúčastnil.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner