Německá policie na západě země zadržela 19letého ruského občana, kterého podezřívá z členství v teroristické organizaci Islámský stát (IS). Informovalo o tom dnes generální státní zastupitelství z Karlsruhe. Muž podle něj absolvoval v Sýrii vojenský výcvik.

Suleyma K. policisté zadrželi už v úterý v okolí Kolína nad Rýnem. Podle prokuratury v létě 2014 odcestoval přes Turecko do Sýrie, kde se připojil k organizaci Islámský stát a jako její člen absolvoval vojenský výcvik. Sýrii opustil v listopadu téhož roku.

Zda se v době svého pobytu ve válkou zmítané zemi zapojil přímo do bojů, tisková zpráva státního zastupitelství neuvádí.

Soud dnes uvalil na zadrženého ruského občana vyšetřovací vazbu.

Ve vyšetřovací vazbě je ode dneška také 31letý Syřan, kterého policie rovněž v úterý zadržela kvůli podezření ze členství v IS ve východní části spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko nedaleko hranic s Polskem. Státní zastupitelství ho viní ze spáchání válečného zločinu. V Sýrii údajně znásilnil ženu prchající z území ovládaného islamistickými radikály.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner