Berlín 28. dubna (ČTK) – Německá policie dnes zadržela 23letého Syřana, kterého podezřívá z členství v teroristické organizaci Islámský stát (IS). Informovala o tom agentura DPA.

Emada A. zadržela policie dnes ráno v okrese Biberach ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko na jihozápadě Německa. Podle státního zastupitelství v Karlsruhe, které se zabývá trestnými činy souvisejícími s terorismem, muž ve své vlasti bojoval v řadách IS.

K radikálům, kteří ovládají značné části východní Sýrie a severního Iráku, se Emad A. připojil údajně již v roce 2013. Kdy a jak se Syřan dostal do Německa, prokuratura nesdělila.

Před válkou ve své vlasti do Německa prchly statisíce obyvatel Sýrie. Byli mezi nimi ale i lidé, kteří se v řadách teroristické organizace IS či jiných radikálních skupin dopouštěli zločinů. Německé soudy už několik z nich poslaly do vězení. Mezi odsouzenými jsou Syřané, ale i Němci, kteří se z bojů na Blízkém východě vrátili zpět do Evropy.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner