Německá policie zatkla v Hamburku údajně vysoce postaveného člena turecké Revoluční strany pro lidové osvobození (DHKP-C), kterou Ankara označuje za teroristickou. Na hledaného Musu Aşoglua byla tureckými úřady vypsána odměna čtyři miliony tureckých lir (téměř 29 milionů korun). Informuje o tom deník Hürriyet.

Pětapadesátiletý Aşoglu, který byl zatčen v sobotu v Hamburku, má nizozemské občanství a podle tureckého deníku je klíčovou postavou evropského křídla DKHP-C.

Turecká vláda, včetně prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, dlouhodobě viní Německo, že podporuje teroristické organizace, jako je právě DKHP-C a Strana kurdských pracujících (PKK). Berlín veškerá taková obvinění odmítá s tím, že členy extremistických organizací trestně stíhá.

Prezident Erdogan dokonce začátkem listopadu označil Německo za „ráj pro teroristy“. Erdogan také řekl, že Německo léta chránilo přívržence PKK, která bojuje v Turecku za samostatný Kurdistán, i krajně levicové DHKP-C. Turecko, Evropská unie i Spojené státy považují obě tyto strany za teroristické.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner