Německé speciální jednotky zatkly minulý pátek na západě země čtyřiadvacetiletého syrského uprchlíka, když dostaly tip, že muž plánuje teroristický útok. Uvedlo to dnes ministerstvo vnitra spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko. „Dosavadní vyšetřování ale nepřineslo žádné důkazy o konkrétní hrozbě,“ dodalo ministerstvo v prohlášení, z nějž cituje agentura Reuters. Muž, zadržený v sousední spolkové zemi Porýní-Falc, zůstává ve vazbě.

Deník Bild s odvoláním na mluvčího ministerstva vnitra Porýní-Falce již dříve napsal, že jde o vysoce postaveného bojovníka teroristické organizace Islámský stát (IS). Německé úřady na něj dostaly tip z vězení v Severním Porýní-Vestfálsku, uvedl Bild.

Podle agentury DPA souvisela získaná informace o podezřelém s hrozbou vůči německé fotbalové lize. Bližší informace ale nejsou známy.

Německo zažilo v uplynulých týdnech čtyři útoky s desítkou mrtvých. K jednomu z atentátů se přihlásil právě Islámský stát.

Nejprve 18. července afghánský uprchlík pobodal nožem a posekal sekerou pět cestujících ve vlaku do Würzburgu a dalšího na nástupišti. O čtyři dny později německý mladík íránského původu zaútočil v nákupním centru v Mnichově a zabil devět lidí a 30 zranil. Dva dny poté syrský imigrant zavraždil v Reutlingenu těhotnou ženu mačetou. Podle německé policie šlo o „vztahové problémy“.

Tentýž večer v Ansbachu se jiný běženec pokoušel dostat na koncert s batohem plným výbušnin. Když ho nepustili dovnitř, vyhodil se do povětří a zranil 15 lidí. K tomuto útoku se přihlásil IS, podle úřadů ale zatím nejsou důkazy pro útočníkovo spojení s tímto hnutím.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner