Příměstský osobní vlak narazil ve čtvrtek ráno místního času do nástupiště a haly v přestupní stanici Hoboken v New Jersey. Nehoda si vyžádala neupřesněný počet zraněných, uvedl server New York Daily News. Podle televize CBS jsou někteří cestující vážně zranění. Hasiči oznámili více než sto zraněných.

Mezi zraněnými je i řada vážně zraněných, podle mluvčího dopravního podniku NJ Transit je dokonce většina lidí v kritickém stavu. Hasiči na Twitteru oznámili, že na místě byla také jedna oběť.

Železniční společnost New Jersey Transit podle televize ABC uvedla, že ve zdemolovaném prvním voze byli uvězněni cestující. Hasičům se však už všechny podařilo vyprostit.

Při nehodě byl také vážně poškozen celý terminál. Poté, co souprava vyvrátila jeden z nosných sloupů, zřítila se část střechy do kolejiště. Z bezpečnostních důvodů byl evakuován celý terminál.

„Vlak narazil plnou silou do stanice Hoboken,“ uvedl jeden z cestujících.Další pasažérka řekla, že měla štěstí, že byla ve druhém voze.

Situaci popsala listu The New York Times  Nancy Smithová z místního rádia WNYC: „Cestou do práce jsem vystoupila ze svého vlaku. Jak jsem šla přes stanici, mohli jsme vidět, že vlak přejel místo, kde měl zastavit, a projel celou stanicí, nejen do čekárny, ale až ven.”

Další cestující Bhagyesh Shah, který stál na konci druhého vozu, řekl NBC: „Bylo to pár sekund, ale připadalo mi to jako věčnost. Viděl jsem ženu přimáčknutou kusem betonu. Hodně lidí krvácelo, jeden kluk plakal. Podle něj byly první dva vozy plné lidí, kteří spěchali na další vlak. Z druhého vagónu se dostali okny, jejichž skla vyrazili.

Mluvčí společnosti New Jersey Transit Jim Smith potvrdil, že došlo k nehodě, ale neměl k dispozici žádné detaily. Firma uvedla na Twitteru, že kvůli nehodě je stanice uzavřena a že cestující přepraví soukromé autobusy.

Hoboken je přestupní stanice, odkud se přestupuje z vlaků NJ Transit na vlaky dopravní společnosti PATH.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner