V noci a v úterý dopoledne bude silně sněžit. Nejvíce sněhu má napadnout ve Slezsku a severní části Moravy. Pro Jeseníky a část Beskyd vydali meteorologové výstrahu s vysokým stupněm nebezpečí. Očekávají, že přes noc během šesti hodin napadne až 20 centimetrů sněhu. Nasněžit ale má i na mnoha dalších místech, nový sníh by ráno mohl ležet takřka všude s výjimkou severozápadu Čech a jižní Moravy.

Vydatné sněžení s sebou přinese okluzní fronta, která v noci přejde nad českým územím. „Její přechod bude doprovázen sněžením, v polohách pod 400 metrů i deštěm se sněhem,“ přiblížili meteorologové.

Že se v úterý nejspíše probudí do bílého rána, upozornil Český hydrometeolorologický ústav obyvatele širokého pásu, který se táhne napříč republikou od jihozápadu Čech po Slezsko a severovýchod Moravy. Sníh bude padat i na dalších místech v Čechách, srážky ale mají být slabší. Sněžení očekávají meteorologové po druhé hodině v noci.

Naopak pro Moravskoslezský kraj a severní část Olomouckého kraje (Šumpersko a Jesenicko) platí navíc výstraha na silné sněžení. Především na horách, tedy v Jeseníkách a severní části Beskyd napadne až 20 centimetrů nového sněhu. „Lokálně může dojít i k lámání stromů,“ varoval ČHMÚ.

Meteorologové při vydání výstrahy doporučili, aby lidé, kteří pojedou do zasněžených oblastí autem, nezapomněli na zimní výbavu, zejména na zimní pneumatiky s dostatečným vzorkem. Na horách by potom měli turisté dbát pokynů Horské služby.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner