New York 20. září (ČTK) – Všeobecná rozprava Valného shromáždění OSN dnes v New Yorku pokračuje dalšími projevy světových státníků. S velkou pozorností jsou očekávána zejména vystoupení ukrajinského prezidenta Petra Porošenka, íránského prezidenta Hasana Rúháního, britské premiérky Theresy Mayové a šéfa palestinské samosprávy Mahmúda Abbáse. Valné shromáždění osloví i šéf Evropské rady Donald Tusk.

Od Rúháního se podle amerických médií očekává reakce na tvrdá obvinění, která na adresu íránského režimu v úterý vznesli prezident USA Donald Trump a izraelský premiér Benjamin Netanjahu.

Reakci na silnou mezinárodní kritiku bude zřejmě obsahovat i projev barmského viceprezidenta Henryho Van Thia, jehož země je obviňována z etnických čistek vůči menšině muslimských Rohingů.

Mezi dnešními řečníky budou i nejvyšší představitelé Japonska, Nizozemska, Jihoafrické republiky nebo Itálie. Celkem je dnes na programu všeobecné rozpravy Valného shromáždění OSN 38 projevů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner