Letadlo společnosti Pakistan International Airlines (PIA) s více než 40 lidmi na palubě se dnes zřítilo na vnitrostátní lince cestou do pákistánské metropole Islámábádu. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní policii.

Stroj po startu z města Čitrál na severu Pákistánu ztratil kontakt s pozemní letovou kontrolou a zmizel z radarů. Spadl údajně v oblasti města Abbottábád, které leží asi 100 kilometrů severně od Islámábádu.

Podle agentury Reuters bylo v letadle 47 lidí a k neštěstí došlo v hornaté oblasti na severu země. Agentura AFP píše o 37 pasažérech a členech posádky, agentura AP udává počet lidí v letadle „kolem 40“.

Představitel pákistánské policie Saíd Vazír v pákistánské televizi řekl, že podle místních obyvatel bylo letadlo již před dopadem na zemi v plamenech. Svědek citovaný agenturou Reuters prohlásil, že nehodu s největší pravděpodobností nikdo nepřežil a že mnoho těl je silně ohořelých a k nepoznání.

„Na místo míří záchranné týmy. Až se tam dostanou, budeme vědět víc,“ řekl agentuře Reuters mluvčí pákistánského úřadu pro civilní letectví Parvíz George.

V roce 2010 zahynulo při neštěstí letadla pákistánské společnosti Airblue na trase mezi městem Karáčí a Islámábádem 152 osob.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner