V pardubické věznici se dnes vpodvečer přiotrávilo zřejmě 13 vězňů. Česká televize uvedla, že jeden z nich zemřel, další dva jsou ve velmi vážném stavu a že se zřejmě záměrně předávkovali léky. Mluvčí Zdravotnické záchranné služby Helena Škuligová ČTK řekla, že záchranáři z věznice odvezli 13 lidí intoxikovaných léky. Úmrtí nepotvrdila.

Podle televize si vězni zřejmě plánovaně vzali velkou dávku léků na srdeční arytmii. Zdravotníci všem vypumpovali žaludek, dva z otrávených museli záchranáři resuscitovat. Osm vězňů bylo převezeno do pardubické nemocnice a tři do chrudimské, uvedla ČT.

Podle Škuligové převezly sanitky do nemocnic v Pardubicích a Chrudimi celkem 13 intoxikovaných vězňů. „Dva z nich byli ve vážném stavu, v bezvědomí, u ostatních byl stav méně závažný,“ řekla Škuligová ČTK. Událost byla záchranářům nahlášena v 16:54 jako bezvědomí. Lékař na místě zjistil hromadné předávkování léky. Všichni vězni byli ve věku 17 až 21 let. Mluvčí Nemocnice Pardubického kraje Dušan Korel ČTK potvrdil, že v pardubické nemocnic bylo několik vězňů hospitalizováno. „Lékaři pracují na jejich ošetření, k počtu osob a jejich stavu se nebudeme vyjadřovat. Informaci o jednom úmrtí nemám,“ uvedl Korel.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner