„Ono to pořád ještě bouchá. V současné chvíli, kdy je tady totální zmatek, tu je asi záchranářský vrtulník. Čtyři lidé byli zraněni, možná jich tam je víc, ještě je odtamtud nevytáhli,“ řekla mluvčí policie Hana Kaizarová.

V Poličských strojírnách dnes vybuchla trhavina v cisterně a podle ČT24 bylo zraněno 18 lidí. Na místě jsou hasiči a policie.

Podle operačního důstojníka krajských hasičů byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu, na místě je 12 hasičských jednotek. „Momentálně nemohou zasahovat, protože v zasažené hale stále dochází k výbuchům. Jsou tam i tlakové lahve,“ uvedl důstojník.

Aktualizace, 13.06 SEČ:

Podle ředitele Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Pavla Svobody vyjely na místo nejprve dvě posádky záchranářů, později musely být vyslány další. „Máme aktuálně nahlášeno 12 zraněných, z toho dva popálené, dva těžce zraněné, zbytek údajně lehce. Došlo i k poškození sanitního vozu,“ řekl ČTK Svoboda. Kvůli výbuchu byl aktivován traumatologický plán, nemocnice a záchranná služba pracují v režimu mimořádné události, kdy rozsah zraněných přesahuje lokální možnosti. „Posíláme tam osm sanitních vozů, budou tam přistávat dva vrtulníky. Vezeme také náhradní sanitku za vůz poškozený výbuchem,“ dodal Svoboda.

Společnost Poličské strojírny zatím k události nechce poskytovat informace. Vyjádří se až za několik hodin, jak se nechala slyšet výrobní ředitelka Helena Pazderová.

V září 2015 v areálu Poličských strojíren explodovalo v hale 320 tun střelného prachu. Střecha haly při explozi odletěla více než 50 metrů do lesa. Při následném požáru se lehce popálili dva lidé. Škoda byla 14 milionů korun. Policie vyšetřování požáru uzavřela jako správní delikt. Možné spáchání trestných činů obecného ohrožení z nedbalosti a ublížení na zdraví z nedbalosti se nepotvrdilo.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner