Armádní důstojníci Polska a USA jednali dnes v německém Wiesbadenu o přípravě rozsáhlého vojenského cvičení NATO, které se uskuteční v červnu v Polsku. Informovala o tom agentura PAP. Cvičení Anakonda 16 se od 7. do 17. června zúčastní 25.000 vojáků z více než dvacítky zemí NATO.

Podle polského generála Slawomira Wojciechowského půjde o největší vojenské cvičení za území Polska od roku 1989. Rozsáhlé manévry budou zahrnovat operace na zemi, ve vzduchu i na moři a budou se konat na všech velkých polských cvičištích.

„Naší strategií je zajistit bezpečnost našich spojenců a také varovat Rusko před další agresí po jeho invazi na Ukrajinu a nelegální anexi Krymu,“ prohlásil velitel amerických jednotek v Evropě generál Ben Hodges. Dodal, že NATO musí ukázat, že je schopné nasadit jednotky v Polsku či v baltských zemích dříve, než k nějaké krizi dojde. „Pak to Rusko odradí,“ řekl Hodges.

Cvičení Anakonda se koná v Polsku každé dva roky. Předchozího ročníku se účastnilo 12.500 vojáků, včetně asi dvou stovek českých.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner