Niamey 7. července (ČTK) – Sedmašedesát migrantů zachránily bezpečnostní složky v poušti na východě Nigeru. Napospas osudu je tam nechali převaděči lidí. Jeden z migrantů krátce poté, co byl zachráněn, zemřel. S odkazem na místní humanitární pracovníky o tom dnes informovala agentura AFP.

Migranti byli nalezeni v poušti poblíž města Séguedine. Několik dní předtím vyjeli z města Agadez ve třech vozech. V poušti je ale převaděči opustili a ponechali bez vody a bez potravin.

Podobných případů v posledních měsících v nigerské poušti přibývá. Podle úřadů bylo v oblasti nalezeno několik stovek mrtvých migrantů, a tak místu někteří přezdívají „otevřené pohřebiště“.

V Agadezu, jež je největším městem v centrálním Nigeru, se soustřeďují převaděči lidí, kteří migrantům ze západní Afriky slibují bezpečnou cestu přes Saharu.

V květnu a červnu nigerské bezpečnostní složky podle Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) v poušti blízko hranice s Libyí našly 52 mrtvých migrantů, včetně novorozenců. Dalších 51 migrantů, kteří se pohřešovali na konci června, zřejmě také přišlo v poušti o život.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner