V Praze 11 bude kandidovat TOP 09 společně s hnutím Starostové a nezávislí. Jméno lídra, další detaily ke kandidátní listině a společné kampani bude koalice představovat v dalších týdnech a měsících. ČTK o tom dnes informoval krajský manažer TOP 09 Petr Kučera. Před čtyřmi lety v komunálních volbách TOP 09 skončila v Praze 11 třetí a nyní sedí v radě městské části společně s politiky za ANO a ČSSD. Starostové získali v minulých volbách 3,1 procenta a do zastupitelstva městské části se nedostali.

Místostarosta Jakub Lepš za TOP 09 podepsal memorandum o vzájemné spolupráci s hlavní představitelkou Starostů v Praze 11 Radkou Soukupovou. „Toto volební období jsem se ve svých gescích podílel například na zajištění mnoha stovek nových míst ve školách a podstatném rozšíření kulturní nabídky na Praze 11. K podobnému rozvoji chceme společně s kolegy a kolegyněmi z hnutí Starostové a nezávislí v dalších letech přispět i v dalších oblastech,“ uvedl Lepš.

Podle Soukupové je hlavní prioritou další rozvoj Jižního Města, tedy rozvoj občanské vybavenosti v kulturní, vzdělávací, sportovní nebo sociální oblasti. Za důležité také považuje zajištění dostatečného počtu parkovacích míst, o které je nouze v celé Praze.

Společnou kandidátku postaví Starostové s TOP 09 i pro volby do zastupitelstva hlavního města. TOP 09 by měla lídra měla vybrat v květnu, svůj zájem už avizoval předseda strany Jiří Pospíšil. Starostové si za jedničku vybrali právničku Hanu Marvanovou, která tak zřejmě zaujme druhé místo na společné kandidátce.

Volby v roce 2014 vyhrálo v jedenácté městské části Hnutí pro Prahu 11 se ziskem 32,48 procenta hlasů. Druhé skončilo ANO 2011 a třetí TOP 09. Následovaly ČSSD, Jižní Město – náš domov, KSČM a ODS.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner