Na pražském sídlišti Jižní Město byli v noci na dnešek zavražděni sedmašedesátiletí manželé. Do jejich bytu před tím přišel jejich zeť a ohrožoval je a svou bývalou manželku pistolí. Policejní zásahová jednotka ho rána našla ve Středočeském kraji, spáchal sebevraždu. Na policejním webu to uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Policisté byli krátce po půlnoci přivoláni do Mendelovy ulice, kde obyvatele jednoho z bytů v sedmém patře podle oznámení ohrožoval muž pistolí. Podle prvotních informací šlo o třiačtyřicetiletého zetě zavražděného manželského páru, jeho bývalé manželce se podařilo z bytu utéct. „Policisté po vstupu do bytu nalezli oba starší manžele bez známek života. Veškeré indicie nasvědčovaly tomu, že se oba stali obětí násilného trestného činu,“ uvedla mluvčí.

Policie útočníka hledala v Praze a Středočeském kraji. Do pátrací akce se zapojily desítky policistů a kriminalistů, muže našli krátce po 6:00. „V jedné z obcí Středočeského kraje byl hledaný muž zásahovou jednotkou nalezen. Podle prvotních informací podezřelý spáchal sebevraždu,“ doplnila Zoulová. Okolnosti případu police nadále vyšetřuje.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner